PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA
Advertisement
Koniec ferii dla dzieci z koła PZW CZAPLA Drukuj
piątek, 16 luty 2018
ImageKoniec  ferii... Zakończyły się tegoroczne feriie dzieci . Nowością  był blok zajęć przeprowadzony przez wędkarzy z koła „Czapla” poświęcony wędkarstwu . Zajęcia odbyły się w dniach  30 stycznia  i 07 lutego 2018 roku w sali GOKSiR w Trąbkach Wielkich, oraz 30 stycznia 2018roku   w pomieszczeniach  Faktorii - CKiSu  w Pruszczu Gdańskim. Przeprowadzono dwa konkusy plastyczne pt. "Moja wymarzona ryba" i „Ryba w 3D” . Odbyła się prezentacja sprzętu wędkarskiego. Dzieci poznały różnego rodzaju wędki, przynęty i zanęty. Dowiedziały się także jak z nich korzystać oraz jaka jest różnica między wędkarzem a rybakiem.
Obejrzały również film "ABC wędkarstwa". Na zakończenie  zajęć dzieci uczestniczyły w zawodach wędkarskich "na sucho". Każde z nich musiało jak najszybciej wyciągnąć wędką  sztuczne ryby. Wielkim zaskoczeniem dla prowadzących zajęcia  była doskonała umiejętnośc i szybkość połowu rybek przez dzieci . Dla uczestników konkursów, zarówno plastycznych, jak i wędkarskich , przygotowane zostały nagrody.  W zajęciach uczestniczyło łącznie 48 dzieci. W czasie gdy dzieci brały udział w zawodach lub konkursach, dorosli mogli zdać egzamin ze znajomości ochrony i połowu ryb niezbędny do uzyskania karty wędkarskiej. Z możliwości tej skorzystało 6 osób.
 Zajęcia zostały zorganizowane razem z GOKSiR  w Trąbkach Wlkich i CKiS w Pruszczu Gdańskim. Zarząd koła sklada podziękowania obu jednostkom i ma nadzieję, że również podczas wakacji będą organizowane wspólnie imprezy mające na celu propagowanie wędkarstwa i aktywnego wypoczynku nad wodą. 
 
wstecz   dalej »

Codziennik

1 Października 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benigna, Cieszysław,
Danuta, Dan, Danisz,
Igor, Jan, Remigiusz
Do końca roku zostało 92 dni.

Dotacja celowa dla PZW ZO Gdańsk

Ankieta

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety znajdującej się w poniższym linku.
Dotyczy ona wędkarstwa i ma posłużyć celom naukowym, w tym bliższemu poznaniu wędkarstwa jako formy rekreacji i zjawiska społecznego.
Z góry dziękujemy za znalezienie czasu na jej wypełnienie.
 

     Sonda