PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA arrow INFORMATOR arrow Tarło troci i łososia na Redzie w pełni!!!
Advertisement
Tarło troci i łososia na Redzie w pełni!!! Drukuj
środa, 15 listopad 2006

Tarło troci i łososi na Redzie w pełni, o czym przed paroma dniami osobiście przekonali się prof. Ryszard Bartel, prezes ZO Gdańsk Stanisław Lisak i okręgowi ichtiolodzy.

 Image

Wysoka woda jak na razie uniemożliwia dokładne oszacowanie ilości ryb, ale obserwacje z przepławki jak również z tarła na dopływach wskazują, że tegoroczny ciąg jest równie duży lub nawet większy od rekordowego ubiegłorocznego !

Image

Na największych gniazdach tarłowych stoi w tej chwili po 20-30 ryb. Sporo jest dużych ryb w przedziale 70-80 cm, widziano też duże łososie, nawet ponad metr długości. W każdym razie jest czego pilnować - każdego dnia i każdej nocy tarliska są patrolowane przez strażników Koła Wejherowo, Reda i TPRR. Do akcji włączyli się też policjanci i strażnicy miejscy.

Image

Image

Poza drobnymi incydentami nie zanotowano jak na razie żadnych rażących przypadków kłusownictwa, chwilami ten całkowity brak kłusowników bywa dla strażników irytujący :-) To zapewne pokłosie akcji z ubiegłych lat, kiedy bardzo skutecznie rozprawiono się z smakoszami trących się ryb.

 Image

Udało się pozytywnie rozwiązać kilka trudnych problemów... ale o tym i o całym tarle i jego ochronie napiszemy szerzej w połowie grudnia.

 

tekst i foto: Witek Polakowski

Aktualne wiadomości z rzeki Redy na stronie koła nr 80 Wejherowo-Miasto
 
wstecz   dalej »