PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA arrow MŁODZIEŻ arrow 25 Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich PZW w Gdańsku
 
25 Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich PZW w Gdańsku Drukuj
wtorek, 08 październik 2019


25 Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich PZW w Gdańsku Świbnie odbyła się w dniach 28-29 września 2019 roku.
Patronat Honorowy nad zawodami objął kol. Mieczysław Górski, Prezes Zarządu Okręgu PZW w Gdańsku
Celem Olimpiady jest organizowanie współzawodnictwa sportowego, popularyzowanie idei wędkarstwa i działalności PZW wśród dzieci i młodzieży, a także prowadzenie pracy oświatowo-wychowawczej.
Olimpiada była dwudniowa, a miejscem zakwaterowania oraz wyżywienia był Ośrodek Wypoczynkowy „Wakacje z Alicją” w Gdańsku Świbnie ul. Trałowa 20

W olimpiadzie brały udział drużyny składające się z trzech zawodników oraz opiekuna, który ukończył 18 lat, w następujących grupach wiekowych:
•    I grupa - urodzeni w roku 2005 i młodsi,
•    II grupa  - urodzeni w roku 2003 i młodsi,
•    III grupa - urodzeni w roku 2001 i młodsi
Do rywalizacji zgłosiło się 20 drużyn oraz 3 zawodników indywidualnie.
Reprezentowali koła Okręgu PZW Gdańsk. Na zaproszenie Rady ds. Młodzieży naszego okręgu wystartowały reprezentacje Okręgu PZW Koszalin oraz Toruń.

Przeprowadzone zostały następujące konkursy:
-    Konkurs spławikowy – łowienie ryb wymiarowych i nie objętych okresem ochronnym. Łowisko: Kanał Śledziowy.
-     Konkurs wiedzy wędkarskiej i ekologicznej obejmujący tematy ochrony środowiska naturalnego, ptaków, ssaków, rozpoznawanie ryb i roślin, Statutu  i Regulaminu Połowu Ryb        oraz tradycji Polskiego Związku Wędkarskiego – pytania konkursowe znajdują się na stronie www.pzw.org.pl w zakładce młodzież.
-    Trójbój rzutowy - rzuty ciężarkiem do tarczy Arenberga i konkurencja spinning cel 7,5g oraz konkurencja odległość 7,5g.
-    Test sprawnościowy – rzut kulą zanętową (piłeczka do tenisa ziemnego) do tarczy Arenberga w pozycji siedzącej.

Olimpiada rozegrana została w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej w poszczególnych kategoriach.
Wszyscy zawodnicy Olimpiady otrzymali pamiątkowe koszulki oraz upominki wędkarskie ufundowane przez Zarząd Okręgu w Gdańsku i sponsorów.
W trakcie ceremoni zakończenia Olimpiady wręczono 10 kolegom naszego Okręgu legitymacje Inspektora Wędkarstwa Młodzieżowego.
Rada ds. Młodzieży PZW w Gdańsku bardzo dziękuje sędziom, pracownikom biura oraz ekipie technicznej PZW Gdańsk za sprawne przygotowanie i prowadzenie poszczególnych konkurencji. Podziękowania należą się również opiekunom, trenerom oraz rodzicom dzieci i młodzieży uczestniczącej w Olimpiadzie.

Rada ds. Młodzieży
Okręg PZW w Gdańsku
 
wstecz   dalej »