PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA
Advertisement
Decyzja o rezygnacji z rozgrywania w 2020 roku Mistrzostw Polski w dyscyplinach wędkarskich Drukuj
wtorek, 09 czerwiec 2020
ImageW związku z niesłabnącym stopniem zakażeń koronowirusem COVID-19, a przede wszystkim w trosce o zdrowie zawodników, sędziów oraz organizatorów, Główny Kapitanat Sportowy w dniu 8 czerwca 2020 r. podjął decyzję o rezygnacji z rozgrywania w 2020 roku zawodów rangi Mistrzostw Polski we wszystkich dyscyplinach wędkarskich oraz w dyscyplinie rzutowej, które były wpisane w „Terminarz imprez międzynarodowych i krajowych w dyscyplinach wędkarskich i dyscyplinie rzutowej na 2020 r.".
Jest to krok naprzeciw oczekiwaniom znacznej większości Okręgów jak i zawodników, którzy z różnych przyczyn związanych z pandemią nie mogliby uczestniczyć w tych zawodach i rywalizować o tytuły mistrzowskie. Liczymy, że decyzja ta spowoduje jednocześnie zmniejszenie presji na rozgrywanie Mistrzostw Okręgów oraz Mistrzostw Kół i wyrówna szanse  startu wszystkim uczestnikom.  Powyższa decyzja GKS nie zamyka możliwości rozgrywania zaplanowanych zawodów na poziomie Kół i Okręgów.
Proponujemy, aby zawody te rozgrywać w formie towarzyskiej, ponieważ takie nie będą obarczone przymusem kwalifikacji, a udział w nich będzie opierał się tylko i wyłącznie na zasadzie dobrowolności oraz nie będzie obarczony znamionami dyskryminacji.  Należy również pamiętać, że w obecnej sytuacji w jakiej znajduje się nie tylko Polska, ale i cały świat, nie mamy żadnych gwarancji, że za tydzień, miesiąc czy dwa będą warunki aby móc zorganizować jakiekolwiek zawody wędkarskie.
W związku z powyższym, Główny Kapitanat Sportowy podjął również decyzję, że w 2021 roku w dyscyplinach: spławikowej, spinningowej brzegowej, spinningowej teamowej oraz muchowej prawo startu uzyskują wszyscy zawodnicy zgłoszeni do rywalizacji w tych dyscyplinach w roku 2020.  Wzorem FIPSed i ICSF, które to federacje również odwołały wszystkie tegoroczne imprezy międzynarodowe, umożliwimy w sezonie 2021 start zawodnikom w kategoriach kadetów, juniorów oraz młodzieży dla których rok 2020 jest ostatnim rokiem startów w dotychczasowej kategorii wiekowej. Czyli w 2021 roku prawo startu będą mieli:
* w kategorii kadetów (rzut) zawodnicy urodzeni w 2006 roku (15 lat);
* w kategorii kadetów (spławik) zawodnicy urodzeni w 2005 roku (16 lat);
* w kategorii juniorów zawodnicy urodzeni w 2002 roku (19 lat);
* w kategorii młodzieży zawodnicy urodzeni w 1995 roku (26 lat).

Główne Kolegium Sędziowskie PZW w związku z opisaną wyżej sytuacją zdecydowało odstąpić od wymogu potwierdzania aktywności sędziów wszystkich szczebli. Sędziowie na sezon 2021 będą oceniani z aktywności w 2019 roku.

Mamy nadzieję, że decyzje które podjęto zostaną przyjęte z pełnym zrozumieniem obecnej sytuacji.
Życzymy wszystkim abyśmy w dobrym zdrowiu i pełni woli rywalizacji spotkali się na zawodach MP, GPP i PP w roku 2021.

Wiceprezes Zarządu Głównego PZW ds. Sportu
Zbigniew Mośko
Warszawa, 8.06.2020 r.

 
wstecz   dalej »

Codziennik

22 Września 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.

Dotacja celowa dla PZW ZO Gdańsk

Ankieta

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety znajdującej się w poniższym linku.
Dotyczy ona wędkarstwa i ma posłużyć celom naukowym, w tym bliższemu poznaniu wędkarstwa jako formy rekreacji i zjawiska społecznego.
Z góry dziękujemy za znalezienie czasu na jej wypełnienie.
 

     Sonda