PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA arrow INFORMATOR arrow Przyłącz się do nas
Advertisement
Zostań Członkiem PZW Drukuj
wtorek, 01 styczeń 2019

ZOSTAŃ CZŁONKIEM PZW

 

    Czy chcesz przeżyć przygodę swojego życia, poznać ludzi z pasją, wspaniałych kolegów? Zostań członkiem PZW... zapraszamy....Na początku czekają cię pewne formalności, ale bez obaw, to nie jest trudne!

Swoje pierwsze kroki skieruj do najbliższego koła PZW (patrz wykaz kół) , tam dowiesz się jak zdać egzamin na kartę wędkarską, która będzie uprawniała cię do amatorskiego połowu ryb. Jest to dożywotnio ważny dokument, wydawany przez starostwo powiatowe. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14 oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce. Komisja egzaminacyjna w kole PZW wystawia zaświadczenie o zdanym egzaminie i pobiera opłatę.

        Opłaty za egzamin wynoszą:
        - normalna  - 30 PLN
        - ulgowa (młodzież do lat 16) - 0 PLN
      - absolwenci szkółek wędkarskich zwolnieni są z uiszczania opłaty gzaminacyjnej. Egzamin po ukończeniu szkółki jest równoznaczny ze zdaniem egzaminu na kartę wędkarską.

    Z zaświadczeniem oraz zdjęciem legitymacyjnym, należy udać się do starostwa powiatowego do wydziału ochrony środowiska, które wydaje karty wędkarskie (pobierana jest też opłata w wysokości 10,- PLN).
   
    Kartę już mamy, ale to nie wszystko, teraz należy uzyskać zezwolenie użytkownika rybackiego wody, na której mamy zamiar wędkować. Należy wiedzieć, że nie ma wód "niczyich", bez zezwolenia nie można łowić na wodach żadnego użytkownika rybackiego!


    Polski Związek Wędkarski za stosunkowo niewielką opłatą udostępnia bardzo dużo jezior i rzek (patrz wykaz wód) zasobnych w ryby.  Do wyrobienia legitymacji wędkarskiej PZW i wstąpienia w "szeregi" Związku potrzebne będzie jedno zdjęcie oraz pieniądze (patrz wysokość składek) .


   Członkiem Związku tzw. zwyczajnym może być osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zna i uznaje Statut Związku oraz wniosła stosowne składki. Cudzoziemcy również mogą być członkami Związku.

    Dzieci i młodzież do lat 16 może zostać członkiem uczestnikiem Związku, za zgodą rodziców.

   Młodzież do lat 14 będąca członkiem PZW ma prawo wędkować w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej uprawnienia do wędkowania.