PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA
Advertisement
Wykaz wód Okręgu Drukuj
środa, 25 styczeń 2006

 

 

 

WYKAZ WÓD

OKRĘGU GDAŃSKIEGO PZW - Na ROK 2009

 

 

1. Wody ogólnodostępne

 

1.1. Jeziora

L.p.

Nazwa wody

Pow. [ha.]

Gmina

  1.  

Bagienko II

6,8

Lubichowo

  1.  

Białe

54,6

Kartuzy

  1.  

Bieszkowice

11,3

Wejherowo

  1.  

Borowe

28,2

Kościerzyna

  1.  

Borówno Małe

10,5

Skarszewy

  1.  

Borówno Wielkie

17,5

Skarszewy

  1.  

Bukowskie

14,4

Sierakowice

  1.  

Chojnackie

15,0

Sulęczyno

  1.  

Czarne

190,9

Osiek

  1.  

Czarnoleskie¹)

45,9

Skórcz

  1.  

Czatkowy

3,4

Tczew

  1.  

Dobre

20,6

Puck

  1.  

Drzędno *

8,5

Kościerzyna

  1.  

Jabłowo

11,9

Starogard Gd.

  1.  

Gałęźne *

8,9

Kościerzyna

  1.  

Jelonek

21,4

Lubichowo

  1.  

Kamień

53,2

Szemud

  1.  

Kamionka

17,5

Stężyca

  1.  

Kapliczne *

3,9

Kościerzyna

  1.  

Kazubskie

17,2

Kaliska

  1.  

Klasztorne D. i M.

76,1

Kartuzy

  1.  

Księże

6,8

Kościerzyna

  1.  

Lichnowy

12,0

Chojnice

  1.  

Łapino Górne

41,7

Żukowo

  1.  

Małe Mierzeszyńskie

12,8

Trąbki Wielkie

  1.  

Marchowo

22,9

Szemud

  1.  

Mielonko *

9,5

Kartuzy

  1.  

Mienino

21,7

Sierakowice

  1.  

Moczydło

15,1

Sulęczyno

  1.  

Orle

98,8

Wejherowo

  1.  

Otomińskie

40,7

Kolbudy

  1.  

Pieniążkowo

26,2

Gniew

  1.  

Pieszczenko

3,5

Kaliska

  1.  

Płaczewskie

44,5

Starogard Gd.

  1.  

Płociczno Duże

3,3

Kaliska

  1.  

Płociczno Małe

2,5

Kaliska

  1.  

Półwieś

38,2

Gniew

  1.  

Pusty Staw

8,9

Gdańsk

  1.  

Rakowieckie

32,2

Gniew

  1.  

Rokitki *

5,6

Skarszewy

  1.  

Rzuno

35,0

Dziemiany

  1.  

Salino ²)

78,9

Gniewino

  1.  

Sarnowicze Małe

14,4

Lipusz

  1.  

Skrzynki Duże

13,3

Lipusz

  1.  

Skrzynki Małe

10,7

Czersk

  1.  

Szpęgawskie Pd.

25,9

Starogard Gd.

  1.  

Szpęgawskie Pn.

31,5

Starogard Gd.

  1.  

Staroleskie

15,3

Starogard Gd.

  1.  

Staw Gierwaza *

3,0

Pelplin

  1.  

Staw Górki

1,8

Tczew

  1.  

Staw Siwiałka

5,6

Starogard Gd.

  1.  

Sumińskie

98,9

Starogard Gd.

  1.  

Tuchomskie

141,1

Przodkowo, Szemud, Żukowo

  1.  

Tymawskie

10,5

Gniew

  1.  

Waćmierek

6,8

Tczew

  1.  

Warlińskie

16,5

Sulęczyno

  1.  

Wieckie

94,2

Lipusz

  1.  

Wysockie

32,6

Gdańsk

  1.  

Wysoka

54,9

Szemud

  1.  

Wyspowo

23,1

Wejherowo

  1.  

Zawiad

18,6

Wejherowo

  1.  

Zduńskie

57,9

Starogard Gd.

  1.  

Żwirownia Borowiec *

10,0

Żukowo

  1.  

Żygowice *

6,8

Starogard Gd.

 

Objaśnienia:

¹) łowisko karpiowe;

²) dozwolony połów kuszą;

* zakaz połowu z łodzi.

 

    1. Zbiorniki Zaporowe

 

Lp.

Nazwa zbiornika

Zaporowego

Pow.

/ha/

Gmina

Obwód Rybacki

1.

Łapino Dolne

60,0

Kolbudy

Obwód rybacki „Radunia-4”

2.

Kolbudy Górne

6,0

Kolbudy

Obwód rybacki „Radunia-5”

3.

Kolbudy Dolne

35,0

Kolbudy

- „ -

4.

Prędzieszyn

4,0

Pruszcz Gd.

- „ -

5.

Kuźnice

2,0

Pruszcz Gd.

- „ -

6.

Juszkowo

10,0

Pruszcz Gd.

- „ -

 

    1. Rzeki nizinne i kanały

 

Lp.

Nazwa rzeki, kanału

Dodatkowe informacje

1

Wierzyca Nr 4

Od wypływu z jeziora Wierzysko do Jeziora Zagnanie w raz z dopływami.

2

Brda Nr 7

Od mostu drogowego w miejscowości Męcikał do śluzy w Mylofie.

3

Czarna Wda

Od mostu kolejowego na trasie Sławoszyno – Kłanino do ujścia do Bałtyku.

4

Kanał Redy

Od jeziora Orle do 50 m przed jazem cementowni w Wejherowie.

5

Kanał Łyski

Od rozwidlenia rzeki Redy w m. Reda do ujścia do rzeki Zagorska Struga.

6

Kanał Mrzeziński

Od rozwidlenia rzeki Redy do granicy rezerwatu „BEKA”, tj. do usypanego Wału Morskiego.

7

Kanał Połchowski

Od rozwidlenia z Kanałem Łyskim do ujścia do rzeki Redy

8

Plutnica

Od źródeł do ujścia do Morza Bałtyckiego wraz
z Kanałem Młyńskim

9

Kanał Raduni

Od elektrowni Pruszcz Gdański do jej ujścia do rzeki Motławy

10

Kanał Piaskowy

Na całej długości aż do ujścia do Martwej Wisły.

11

Kanał Śledziowy

- „ -

12

Kanał Gołębi

Łączący Kanały Piaskowy i Śledziowy.

 

1.4. Rzeki górskie

 

1. Kłodawa od wypływu z jeziora Małego (Mierzeszyńskiego) do ujścia do Motławy wraz z rzeką Styną od wypływu z jeziora Godziszewskiego do jej ujścia do rzeki Kłodawa.

2. Wda nr 10 (Czarna Woda) od jazu w Jeziornej (poniżej jeziora Wdzydze) do mostu w miejscowości Błędno na trasie Łuby – Łoboda wraz z Kanałem Wdy oraz rzeką Niechwaszcz od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Leśno Dolne z wodami jej dopływów i Kanału Niechwaszcz z wyłączeniem wód 50 – cio metrowego odcinka rzeki Parzenica poniżej wypływu z jeziora Skąpe.

3 Wierzyca nr 3 od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jez. Grabowskiego do jeziora Wierzysko, z wyłączeniem wód dopływu z jeziora Kapliczne.

4. Wietcisa nr 2 od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Przywidz do jej ujścia do Wierzycy wraz ze Strugą Rutkownicą i z wodami jej dopływów od źródeł do jej ujścia do rzeki Wietcisa.

5. Zagórska Struga (Zagórzanka) od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Marchowo do jej ujścia do Zatoki Puckiej.

6. Reda nr 1 od źródeł (okolice Strzebielina) do jeziora Orle z dopływami za wyjątkiem dopływu Słuszewska Struga.

7. Reda nr 3 od 50 – ciu metrów poniżej jazu cementowni w Wejherowie do granic rezerwatu „Beka”, wraz ze Starą Redą od jazu ulgi znajdującego się powyżej cementowni w Wejherowie do połączenia z kanałem Redy poniżej cementowni.

8. Bolszewka nr 2 od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Miłoszewskie do jej ujścia do rzeki Reda oraz rzeka Gościcina od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z z jeziora Wysoka (Wycztok) do jej ujścia do rzeki Bolszewka.

9. Piaśnica nr 1 od źródeł (małe rozlewisko leśne powyżej miejscowości Mała

Piaśnica) do ujścia do jeziora Żarnowieckiego.

10. Piaśnica nr 3 od konstrukcji trwałych przestawy węgorzowej usytuowanych poniżej jeziora Żarnowieckie do ujścia do Morza Bałtyckiego.

11. Bychowska Struga nr 2 od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Choczewo do jej ujścia do jeziora Żarnowieckiego wraz ze Strugą Salinka od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Salino do jej ujścia do rzeki Piaśnica.

12. Czarna Wda od źródeł do mostu kolejowego na trasie Sławoszyno - Kłanino.

13. Łeba nr 2 od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Wielkie do ujścia rzeki Węgorza oraz wody dopływów do tych wód, z wyłączeniem wód jezior: Reskowo, Sianowskie oraz wód dopływów z jezior: Łapalice, Osuszyno, Strzepcz, Bąckie.

14. Chełst nr 1 z wodami jej dopływów od źródeł do jej ujścia do jeziora Sarbsko.

15. Słupia od jazu piętrzącego w Sulęczynie do jeziora Żukowskie wraz ze Strugą Stropina od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Glinowskie do jego ujścia do rzeki Słupia oraz wody dopływów do tych wód, z wyłączeniem wód dopływu z jeziora Mausz Duży oraz wód jeziora Stropno.

16. Brda nr 7 od śluzy w Mylofie do mostu drogowego w miejscowości Nadolna Karczma na trasie Nadolna Karczma – Lutom, z wyłączeniem wód Wielkiego Kanału Brdy.

17. Chocina w zlewni rzeki Brda z wodami jej dopływów od źródeł do jeziora Karsińskie, z wyłączeniem wód rzeki Prądzona oraz wód dopływów z jezior: Nierostowo (Nierzestowo), Wielkie Zielone, Duże Głuche.

18. Zbrzyca nr 3 od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Parzyn (Parzyń) do jeziora Milachowo oraz rzeka Mlusino (Mlusina) od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Leśno Dolne do jej ujścia do rzeki Zbrzyca.

19. Radunia nr 4 od przegrody na wypływie z jeziora Trzebno do zbiornika

zaporowego Łapino Dolne wraz z dopływami:

- rzeka Mała Supina (w górnym biegu zwana Klasztorna Struga) z wodami jej dopływów od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Klasztornego Dużego do jej ujścia do rzeki Raduni,

- rzeka Strzelenka z wodami jej dopływów od 50 – ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Tuchomskiego do jej ujścia do rzeki Raduni.

20. Radunia nr 5 od połączenia z Reknicą w m. Kolbudy do połączenia z kanałem elektrowni w Bielkowie wraz z dopływem rzeki Reknicy i jej dopływami na odcinku od 50–ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Małe Ząbrsko do jej ujścia do rzeki Raduni.

 

 

Uwagi:

- Z obwodu rybackiego rzeki Raduni nr 4 wyłączony jest z wędkowania odcinek obejmujący rezerwat przyrody „Jar Raduni”, natomiast z obwodu rybackiego rzeki Raduni nr 5 wyłączony z wędkowania jest „Jar Reknicy” oraz zbiornik Straszyn (Goszyn);

- Dozwolone metody i inne ograniczenia oraz zakazy określone są w Informatorze Wód Krainy Pstrąga i Lipienia na lata 2006 – 2008.

 

  1. Obwody wydzielone z wód ogólnodostępnych

 

Lp.

Rodzaj wody

Nazwa obwodu

Objaśnienie

1

Rzeki

 

 

 

Martwa Wisła

od dolnego stanowiska śluzy w miejscowości Przegalina do linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej w miejscowości Płonia Wielka wraz z wodami odcinka starorzecza Wisła rozciągającego się od drogi Przegalina – Błotnik.

2

Wisła Nr 5

od km 859,165 na wysokości Półwieś Podlesie do km 903,9 tj. do mostu drogi krajowej nr 22 na trasie Starogard Gd. – Malbork.

3

Wisła Nr 6

od km 903,9 tj. od mostu drogi krajowej nr 22 na trasie Starogard Gd. – Malbork do km 934,9 tj. ok. 800 m powyżej portu w Przegalinie.

 

4

Reda

 

5

Jeziora

 

Czarne

190,9 ha gmina Osiek

6

Czarnoleskie

45,9 ha, gmina Skórcz

 

Dyrektor Biura ZO

Edward Gierach