PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA
Advertisement
65-lecie Koła PZW Wietcisa Drukuj
poniedziałek, 26 wrzesień 2016
Image Skarszewskie koło Wietcisa Polskiego Związku Wędkarskiego obchodziło uroczyście 65-lecie istnienia. Pierwszym ważnym akcentem tego wydarzenia było symboliczne przybicie gwoździ do sztandaru, którego zakup współfinansowało wiele osób, w tym burmistrz Jacek Pauli oraz wiceburmistrz Marcin Byczkowski. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele okręgowych władz PZW z Gdańska i wielu zaproszonych gości. Wśród skarszewskich samorządowców, oprócz burmistrzów byli przewodniczący Rady Miejskiej Józef Kamiński i radny Witold Prabucki.
Kilkadziesiąt osób, w tym wędkarze oraz wspomniani burmistrzowie i radni, otrzymali odznaczenia i medale w podziękowaniu za pomoc oraz promowanie Koła Wietcisa. Przypomnijmy, że gmina wpiera zawody wędkarskie, a rok temu sprawiła, że wędkarze mają wreszcie swoją siedzibę z prawdziwego zdarzenia, przy ul. Kowalskiej. W czasie uroczystego spotkania burmistrzowie wręczyli gratulacje i życzenia oraz pięknie wykonany herb Skarszew, który trafi do siedziby Koła.
- Z różnych wspomnień, filmów czy historii wiemy, co to znaczy sztandar - powiedział do zgromadzonych burmistrz Jacek Pauli. - On jest uosobieniem wszystkich najważniejszych cech, które na co dzień w swojej ciężkiej pracy Państwo, jak i każda formacja dysponująca takim symbolem, reprezentujecie. Jesteście niezwykle ważni dla naszego społeczeństwa, bo oprócz realizacji swoich pasji, pracujecie na rzecz ochrony przyrody, organizujecie też zawody dla najmłodszych, by wyciągnąć ich sprzed telewizorów i komputerów, by spędzali czas nad wodą i poznawali piękno polskiej ziemi.

 -Srebrna Odznaka PZW-Klammer Dariusz i Meier Dariusz

-Medal za zasługi w rozwoju wędkarstwa Okręgu Gdańsk- Burmistrz -Jacek Pauli, Wiceburmistrz- Byczkowski Marcin, Stolc Sławomir i Szyc Ryszard

-Medale 65-lecia koła PZW Wietcisa-Przewodniczący Rady- Kamiński Józef, Prabucki Witold, Froelich Bogdan i Woźny Mietek
 
 
wstecz   dalej »

Codziennik

31 Maja 2020
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Aniela, Bożysława,
Ernesta, Ernestyna,
Feliks, Petronela,
Petronia,
Petroniusz, Teodor
Do końca roku zostało 215 dni.

Dotacja celowa dla PZW ZO Gdańsk

Ankieta

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety znajdującej się w poniższym linku.
Dotyczy ona wędkarstwa i ma posłużyć celom naukowym, w tym bliższemu poznaniu wędkarstwa jako formy rekreacji i zjawiska społecznego.
Z góry dziękujemy za znalezienie czasu na jej wypełnienie.
 

     Sonda