PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
Advertisement
Rywalizacja trociowa - Reda 2007 Drukuj
poniedziałek, 01 styczeń 2007

Na zdjęciu Andrzej Wizner z łososiem złowionym na rzece Redzie
fot: W.Polakowski
Huraganowy wiatr, rzęsisty deszcz, spadające gałęzie i brudząca się woda przywitały 96 uczestników towarzyskich zawodów spinningowo-muchowych "REDA 2007" otwierających sezon trociowy. W rywalizacji uczestniczyli wędkarze z całej Polski, m.in. z Warszawy, Krakowa, Bochni i oczywiście koledzy z Pomorza.

Mimo tak ciężkich warunków ryby wykazywały sporą ochotę do współpracy. Złowiono sporo pstrągów potokowych i tęczowych, a nawet kilka lipieni na woblery z których największy mierzył 45 cm. Ryby te wracały do wody.


Troć Redy 2007
Jeden z “agresywnych” lipieni :-)

         Nie zawiodły też trocie. Prawie każdy uczestnik mógł pochwalić się jakimś kontaktem, dużo tych ryb wygrało walkę z wędkarzami. Złowiono dwa komplety. Najszybszy i dość okazały padł łupem Bogusława Dolińskiego, drugim szczęśliwcem był Witek Polakowski.


Troć Redy 2007
Nieduży, ale zawsze komplet :-)

         W sumie zawodnicy złowili 11 ryb, w tym także łososia 75 cm , którego wyholował Andrzej Wizner. Powoli więc pada następny mit Redy, że nie łowi się tu łososi.


Troć Redy 2007
Wcięta płetwa i charakterystyczna głowa... to jest łosoś

         Było więc o czym opowiadać przy ognisku i kiełbaskach, na które jednak dotarli tylko nieliczni, przemoknięci, ale najbardziej wytrwali trociarze.


Troć Redy 2007
Zziębnieci przemoczeni zawodnicy mogli ogrzać sie i posilić przy ognisku

         Po podliczeniu wyników puchary dla najlepszych wręczył Prezes PZW ZO w Gdańsku Stanisław Lisak.


Troć Redy 2007
Za najszybciej złowiony komplet został uhonorowany Bogusław Doliński

Troć Redy 2007
Puchar za najcięższą rybę, troć 3,54 kg otrzymał Mariusz Baliszewski z Wejherowa.

Troć Redy 2007
Z kolei pucharem za najdłuższą rybę łososia 75 cm będzie cieszył się Andrzej Wizner z Wejherowa

         Ogólnie można wiec uznać otwarcie w tych warunkach za bardzo udane. Chodziły słuchy o większych złowionych rybach poza zawodami, szacujemy, że pierwszego dnia na Redzie złowiono w sumie kilkadziesiąt ryb.


Troć Redy 2007
Niektóre ze złowionych ryb na Redzie

         Zakończenie zawodów uświetnili zaproszeni goście, wśród nich burmistrz Redy Pan Krzysztof Krzemiński - sympatyk wędkarstwa. Dodajmy jeszcze, że trójka zwycięzców otrzymała piękne kalendarze wędkarskie ufundowane przez redaktora Mariana Paruzela.


Troć Redy 2007
Trójka zwycięzców

         Tak więc sezon na Redzie rozpoczęty. Fotografie złowionych troci i łososi możecie już nadsyłać na adres Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , do zdjęcia prosimy dołączyć krótki opis: data złowienia, imię i nazwisko, długość ryby, masa.
         Osoby, które chcą odwiedzić Redę w sezonie trociowym mogą wykupić pozwolenia na wędkowanie za pomocą przelewu na konto ZO Gdańsk: Bank Millennium S.A. 96 1160 2202 0000 0000 6188 9538, w tytule przelewu należy wpisać dokładnie na jaki dzień ważne jest pozwolenie np. Pozwolenie na wędkowanie na rzece Redzie ważne w dniu 01.01.2007r.
    Jeżeli odwiedzą Państwo Wejherowo to pozwolenia można wykupić także w Sklepie Wędkarskim RED w Wejherowie przy ul.Lelewela 13.
    Jednodniowe pozwolenie na wędkowanie na rzece Redzie dla członków PZW kosztuje 20 PLN, natomiast dla niezrzeszonych w PZW 40 PLN.
         Życzymy udanego wędkowania nad Redą.


Link do strony macierzystej koła: http://www.pzw.wejherowo.pl
 
wstecz   dalej »