PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA
Advertisement
Komunikat 07/05 Drukuj
czwartek, 26 styczeń 2006
Komunikat 07/05
K O M U N I K A T NR 7/05


Zarząd Okręgu PZW w Gdańsku informuje w następujących sprawach:

1. ZO PZW w Gdańsku wraz z Kołem PZW Wejherowo Miasto serdecznie zapraszają w dniu 01 stycznia 2006 r. na zawody towarzyskie :
"Otwarcie sezonu - Reda 2006" Zapisy przyjmowane będą w godzinach od 6.30 do 9.00 na parkingu leśnym przy Szpitalu Wejherowskim, ul. Jagalskiego 10. Formuła zawodów :
 • zawody mają charakter towarzyski
 • po zapisaniu się zawodnik może iść łowić metodą spinningową lub muchową (dowolnie),
 • powrót do wagi do godz.15.00 gdzie zostaną wyłonieni zwycięzcy w następujących kategoriach:
  • najdłuższa ryba
  • najcięższa ryba
  • najwcześniej złowiony komplet
 • każdy, kto będzie miał wykupioną składkę członkowską, a nie będzie posiadał opłaty rocznej na rzekę Redę, będzie mógł przy zapisie wykupić jednodniowe pozwolenie w wys. 30 zł. Składka dla nie zrzeszonych wynosi 100 zł. Wcześniej takie pozwolenia będą do nabycia w ZO PZW w Gdańsku (pok. nr 18), lub w sklepie wędkarskim "RED" przy ul. Lelewela 13 w Wejherowie.
Zwycięzcy nagrodzeni zostaną pucharami ufundowanymi przez Prezesa Zarządu Okręgu. Będą też nagrody SUPER NIESPODZIANKI ufundowana przez firmę DGT! Natomiast wszyscy uczestnicy, którzy złowią rybę otrzymają upominki.
Po zakończeniu łowienia organizatorzy przewidzieli wspólne ognisko z kiełbaskami i opowieściami wędkarskimi.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.


2. Okręgowy Kapitanat Sportu informuje, że Podlodowe Mistrzostwa Okręgu zostaną rozegrane w dniach 21 i 22 stycznia 2006 r. (I termin) lub 4 i 5 lutego 2006 r. (II termin) na jeziorze Klasztornym k.Kartuz. Maksymalna ilość zawodników z koła lub klubu do 3 osób. Zgłoszenia z kół w nieprzekraczalnym terminie do 7 stycznia 2006 r., a imienne zapisy zawodników do godz. 8,00 w miejscu zawodów, na podstawie wcześniej dokonanego zgłoszenia. Dojazd we własnym zakresie. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać:
 • aktualne składki PZW na rok 2006 (członkowska +okręgowa lub okresowa),
 • linkę o długości minimum 10 m zakończoną rzutką lub drążkiem, którą podczas zawodów zawodnik musi mieć przywiązaną w pasie,
 • oraz gotówkę w kwocie 12 zł, która będzie pobierana przy zapisach zawodników, a za którą uczestnicy otrzymają ciepły posiłek w sobotę i w niedzielę.
W przypadku braku pokrywy lodowej, terminy zawodów mogą ulec zmianie. W związku z tym, koła startujące w zawodach zobowiązane są do kontaktu telefonicznego z biurem ZO tel. 0-58-301-48-86 Ilona Karkocka, w celu potwierdzenia ich odbycia, dzień przed zawodami, czyli 20 stycznia lub 3 lutego 2006r.

3. Na rok 2006 zawarto porozumienia: Z Okręgiem Bydgoskim:
Członkowie Okręgu Gdańskiego chcący wędkować na wodach Okręgu Bydgoskiego są zobowiązani do wniesienia dopłaty w wysokości 50 zł do składki okręgowej (gdańskiej) na ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe nie daje uprawnień do wędkowania na wodach, na których gospodarzą koła tj: Drążno, Głęboczek, Jezuickie Małe, Kamienne, Luszkowo I, Luszkowo II, Łapionek, Nowe, Piaszczynek, Salno, Stare,Trzciańskie, Kusowo, Lipno, Średniak, Jeziorko, Czarownic, Książe oraz na łowiskach specjalnych Okręgu tj: jez. Kusowo i jez. Nowy Jasiniec. Dopłata, o której mowa wyżej nie obowiązuje członków Okręgu Gdańskiego i Bydgoskiego podczas wędkowania na n/w jeziorach:
 • jezioro Brody, gm. Brusy
 • jezioro Wieck, gmina Czersk
 • jezioro Skrzynki Małe, gmina Czersk
 • jezioro Półwieś, gmina Gniew
 • jezioro Pieniążkowo, gmina Gniew


4. Członkowie Okręgu Gdańskiego, którzy wykupili jakąkolwiek gdańską roczną składkę okręgową na ochronę i zagospodarowanie wód (w tym na rz. Wisłę lub Redę) mogą wędkować w roku 2006 na rzece Szkarpawie i Wiśle Królewieckiej po wniesieniu składki o wartości 5 zł.
Prawo amatorskiego połowu ryb, będzie obejmowało połów ryb z brzegu, łodzi i lodu w zgodzie z zasadami określonymi w ustawie o rybactwie śródlądowym, innych aktach prawnych wydanych na jej podstawie, Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb PZW z ograniczeniami ustanowionymi na wodach elbląskiego Okręgu PZW tj.
 • szczupak - wymiar ochronny wynosi 50 cm
 • płoć i okoń - wymiar ochronny wynosi 15 cm
 • karp - wymiar ochronny do 30 cm
 • zakaz połowu z łodzi od zmierzchu do świtu
Amatorski połów ryb przez członków z Okręgu Gdańskiego podlega obowiązkowi rejestracji. Za zawody wędkarskie organizowane przez koła Okręgu Gdańskiego nie obowiązuje dodatkowa opłata.

5. Zgodnie z ustaleniami z Okręgowym Inspektoratem Rybołówstwa Morskiego w Gdyni oraz Kapitanatem Portu w Gdańsku wędkarze posiadający ważną na rok bieżący składkę członkowską, wykupioną w kołach Okręgu Gdańskiego PZW, mają prawo wędkować bez konieczności wykupu zezwoleń na sportowy połów ryb na wody morskie, na niżej wymienionych wodach morskich:
 • rz. Motława w starym i nowym korycie na odcinku od krawędzi mostu Zielonego oraz mostu Stągiewnego w miejscowości Gdańsk do jej ujścia do rzeki Martwa Wisła;
 • rz. Wisła Śmiała na odcinku linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej w miejscowości Płonia Wielka do jej ujścia do Zatoki Gdańskiej;
 • rz. Martwa Wisła na odcinku linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej w miejscowości Płonia Wielka do jej ujścia do Zatoki Gdańskiej w Gdańsku Nowym Porcie.


6. Gdański Klub Wędkarstwa Sportowego "NEPTUN" czynny będzie w następujących dniach 3 stycznia, 17 stycznia, 2 lutego, 21 lutego, 3 marca, 21 marca 2006 r. w godzinach 16:00 do 18:00, sala nr 11, Gdańsk ul. Rajska 2. Zarząd Klubu "NEPTUN" działa w składzie:
Andrzej Wawryka - Prezes - kontakt tel. 501 221 020; e-mail Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Wincenty Polakowski - Wiceprezes - kontakt tel. 604 659 480; e-mail Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Marek Byra - Sekretarz
Henryk Barański - Skarbnik
Bogdan Nowak - Członek Zarządu
Bogdan Winiarski - Członek Zarządu

Trenerami poszczególnych dyscyplin są:
 • spławikowa - Dariusz Abramowicz
 • spinningowa - Marek Byra
 • muchowa - Wincenty Polakowski
 • rzutowa - Sylwester Ostapiak
Zebranie sprawozdawcze Klubu "NEPTUN" odbędzie się 17 lutego o godz. 18.00 w sali numer 11, Gdańsk ul. Rajska 2. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !


7. W załączeniu przesyłamy:
- Sprawozdanie z działalności Zarządu Okręgu w roku 2005,
- Terminarz imprez sportowych okręgowych na rok 2006.

Sekretarz Zarządu Okręgu
Ryszard Szelest
 
wstecz

Codziennik

4 Grudnia 2021
Sobota
Imieniny obchodzą:
Barbara, Berno,
Biernat, Chrystian,
Hieronim, Krystian,
Piotr
Do końca roku zostało 28 dni.

Dotacja celowa dla PZW ZO Gdańsk

Ankieta

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety znajdującej się w poniższym linku.
Dotyczy ona wędkarstwa i ma posłużyć celom naukowym, w tym bliższemu poznaniu wędkarstwa jako formy rekreacji i zjawiska społecznego.
Z góry dziękujemy za znalezienie czasu na jej wypełnienie.
 

     Sonda