PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA
Advertisement
Musi odpowiedzieć odpowiedzialny za katastrofę ekologiczną !!! Drukuj
środa, 22 wrzesień 2010
ImageSzanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy Państwa, że w dniu 23 września br. o godzinie 10.00 w sali nr 30
Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, ul. Nowe Ogrody 30, odbędzie się wielokrotnie odkładana rozprawa w sprawie największego w powojennej Polsce zatrucia rz. Raduni w maju 2007 r.

Społeczność wędkarska ma obawy, że sprawa zostanie umorzona, dlatego zwracamy się do środków masowego przekazu, organizacji ekologicznych i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie.
Dla dobra społeczeństwa obywatelskiego nie możemy godzić się na produkcję w zakładach niespełniających podstawowych norm środowiskowych. Nie można bezkarnie zatruwać powietrza, ziemi i wody środkami szkodliwymi dla ludzi i zwierząt.
 
Dla przypomnienia podajemy, że masowe zatrucie objęło 22 kilometry rzeki. Zebrano i poddano utylizacji około 10 ton śniętych ryb. Straty Okręgu PZW sięgają około 100 tysięcy złotych. Niestety nikt nie podjął próby obliczenia strat, jakie poniosła pomorska przyroda, a szkoda.
Dzięki życzliwości gminy Pruszcza Gdańskiego oraz zgody RZGW znalazły się pieniądze i dokonano dodatkowych zarybień na zatrutym odcinku. Niestety proces powrotu do normalności jest długi.
Stąd prośba o poparcie naszej walki o czystość wód w myśl Ramowej Dyrektywy Wodnej „Woda nie jest produktem handlowym, ale dziedziczonym dobrem, które musi być chronione, bronione i traktowane jako takie”.

W imieniu społeczności lokalnej wędkarze
 
wstecz   dalej »

Codziennik

1 Października 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benigna, Cieszysław,
Danuta, Dan, Danisz,
Igor, Jan, Remigiusz
Do końca roku zostało 92 dni.

Dotacja celowa dla PZW ZO Gdańsk

Ankieta

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety znajdującej się w poniższym linku.
Dotyczy ona wędkarstwa i ma posłużyć celom naukowym, w tym bliższemu poznaniu wędkarstwa jako formy rekreacji i zjawiska społecznego.
Z góry dziękujemy za znalezienie czasu na jej wypełnienie.
 

     Sonda