PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA
Advertisement
XX Okręgowa Olimpiada Młodzieży-wyniki Drukuj
wtorek, 13 maj 2014
ImageW dniach 10-11 maja 2014 roku odbyła się XX Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Uczestnicy zawodów zakwaterowani byli w ośrodku "Przystań u Kostka" w Świbnie. Zawody wędkarskie odbyły sie na kanale Śledziowym, test sprawnościowy, konkurs wiedzy wędkarsko-ekologicznej i zawody rzutowe rozegrano w Świbnie.
Olimpiadzie przez cały czas  jej trwania kibicowali Prezes naszego Okręgu Stanisław Lisak i Dyrektor biura Edward Gierach.
Pirwszy raz w historii naszego Okręgu impreza trwała dwa dni. Formuła dwudnowej rywalizacji sprawdziła się i została wysoko oceniona przez młodzież i opiekunów drużyn, które brały udział w Olimpiadzie.
Pogoda nie dopisywała, ale nie była w stanie pokrzyżować planów organizatora i odebrać zaciętości zawodników w ich rywalizacji.
Po rocznym cyklu pracy z młodzieżą w Kołach naszego Okręgu nadszedł czas na sprawdzian umiejętności i wiedzy wędkarskiej. Olimpiada jest właśnie takim czasem...naszym świętem wędkarskim. No i nie zawiedliśmy się, jako Rada ds. młodzieży ZO PZW Gdańsk stwierdzamy, że młodzież w naszych Kołach  jest prowadzona w dobrym kierunku.
 
Reprezentacje młodzieżowe Kół, które już wcześniej brały udział w tego rodzaju imprezie potwierdziły tylko swoje olbrzymie zaangażowanie i umiejętności. Ale również młodzież, która brała udział po raz pierwszy w Olimpiadzie w niczym nie ustępowała "weteranom" olimijskich zmagań. Obserwując naszą młodzież w trakcie imprezy możemy być spokojni o stan naszej przyrody, świadomość ekologiczną przyszłych dorosłych obywateli i prawidłowy kierunek rozwóju naszego PZW.
 
"Bursztynowego mieczyka" jest jak najbardziej zasłużoną nagrodą dla naszej organizacji i każdego roku potwierdzamy to naszym działaniem. Jak podkreślił na zakończeniu zawodów Prezes ZO PZW ta impreza trwała, trwa i trwać będzie właśnie w takiej formule...
 
Widząc w trakcie zawodów zadowolone, uśmiechnięte twarze młodych uczestników imprezy widzimy sens dalszej pracy w tym kierunku i czujemy ogromną satysfakję jako organizatorzy, że mamy wpływ na świadomość i zachowania młodzieży zrzeszonej w PZW.
 
Rada ds. młodzieży składa podziękowania za pomoc kol. Arturowi Danielkowi i innym członkom WKS Radunia, którzy swoją wiedzę praktyczną i doświadczenie wędkarskie przekazywali bezpośrednio dzieciom podczas zawodów.  Wyrażamy nasz ogromny szacunek i podziękowanie opiekunom, nauczycielom i rodzicom młodych uczestników Olimpiady. Dziękujemy również członkom kół 13, 41, 47, 58, którzy swoją pracą przyczynili się do sprawnego przebiegu olimpiady. To dzięki zaangażowaniu wszystkich wymienionych kształtowane jest oblicze współczesnego wędkarstwa, a podejmowane inicjatywy sprzyjają zjednaniu opinii społecznej.
 
Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych: grupa podstawowa, gimnazłum, szkoła śednia.
 
 
 
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uchonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali również nagrody, upominki w postaci sprzętu wędkarskiego, które ufundował ZO PZW Gdańsk. Do puli nagród swoją cegiełkę dołożyli również sponsorzy: WKS Radunia i sklep wędkarski.com  
 
Zdjęcia z całych zawodów w galerii foto...więcej... 

Już dzisiaj zapraszamy reprezentacje pozostałych kół naszego Okręgu do udziału w przyszłorocznej Olimpiadzie!
 
(soik)
 
wstecz   dalej »

Codziennik

17 Sierpnia 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Anastazja, Angelika,
Anita, Bertram,
Eliza, Jacek,
Jaczewoj, Joanna,
Julianna, Liberat,
Miron, Zawisza,
Żanna
Do końca roku zostało 137 dni.

Dotacja celowa dla PZW ZO Gdańsk

Ankieta

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety znajdującej się w poniższym linku.
Dotyczy ona wędkarstwa i ma posłużyć celom naukowym, w tym bliższemu poznaniu wędkarstwa jako formy rekreacji i zjawiska społecznego.
Z góry dziękujemy za znalezienie czasu na jej wypełnienie.
 

     Sonda