PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
 
AKADEMIA MŁODEGO WĘDKARZA ..cz.2 Drukuj
poniedziałek, 17 kwiecień 2006

ImageKomisja ds. Młodzieży przy ZO PZW w Gdańsku zorganizowała dla uczniów z roczników 1991-1999 zajęcia  teoretyczne w ramach "AKADEMII MŁODEGO WĘDKARZA" - edycja 2006. Spotkania odbywały się w siedzibie ZO PZW - Mały Młyn w Gdańsku przy ul. Rajskiej 2, w następujących terminach: 18.03.2006,   25.03.2006,    01.04.2006
(tj. soboty w godzinach 10.30 - 14.00). 

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili Inspektorzy Wędkarstwa Popularnego, oraz bardzo doświadczeni wędkarze - czołowi zawodnicy Wêdkarskiego Klubu Sportowego "NEPTUN" i klubu zainteresowań wędkarskich "PSTRĄG":
Henryk Barański
Jakub Wałowski
Krzysztof Machulski
Janusz Świeczkowski
Sylwester Ostapiak

W projekt ten organizacyjnie zaangażowane były również następujące osoby:
Pani Maria Zwolińska- Dyrektor Biora ZO w Gdañsku
Pani Ilona Karkocka - pracownik biura
kol. Dariusz Maciejczak- wiceprezes ds. Sportu
Pan Wiktor Jacyno-Onuszkiewicz - Prezes firmy "Perfect"(wypo¿yczył nam rzutnik multimedialny, dzieki czemu zajęcia mogliśmy prowadzić w sposób atrakcyjny dla młodzieży)

Dziękujemy również Wydawnictwu "Wędkarstwo moje hobby" za wyrażenie zgody na nieodpłatne  wyświetlanie filmów z ich filmoteki!!!   

W programie AKADEMII:
1) Życie ryb.
2) Roślinność wodna.
3) Zwierzęta żyjące nad wodą.
4) Skuteczne metody amatorskiego połowu ryb,
5) Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
6) Filmy pokazujące w praktyce skuteczne wędkowanie.
7) Zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska.
8) Bezpieczne spędzanie wolnego czasu nad wodą.
9) Pokazy sprzętu wędkarskiego.
10)  Historia wędkarstwa, PZW oraz historia ZO w Gdańsku.


W zajęciach uczestniczyło 8 dziewcząt i 15 chłopców z terenu Trójmiasta. Efektem spotkań było uzyskanie przez 22 osoby zaświadczenia o zdanym egzaminie na Kartę Wêdkarską. Na zakończenie AKADEMII wraz z zaświadczeniem, młodzie¿ została obdarowana upominkami w postaci krótkich wędek tzw. "uklejówek" Upominki te były formą promocji pierwszego takiego projektu, organizowanego bezpośrednio przez ZO w Gdańsku. Pomysł AKADEMII MŁODEGO WĘDKARZA uważamy za trafiony, młodzież chętnie i bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Z wieloma z nich, instruktorzy nawiązali  kontakt bezpośredni, zapraszając młodzież do dalszego udziału w PZW już w ramach spotkań bezpośrednio w kołach. Ogromnie cieszy liczny udział dziewcząt w AKADEMII.

zdjęcia w galeri foto PZW Gdañsk>>>kliknij tutaj<<<

 
wstecz