PZW Gdańsk, Polski Związek Wędkarski Okręg Gdańsk
STRONA GŁÓWNA arrow INFORMATOR arrow XXII Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich ZO PZW Gdańsk 2016-wyniki
Advertisement
XXII Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich ZO PZW Gdańsk 2016-wyniki Drukuj
poniedziałek, 25 kwiecień 2016
Image W dniach 23-24 kwietnia br. odbyła się XXII Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Reprezentacje kół Okręgu Gdańskiego zakwaterowane zostały w Ośrodku Wypoczynkowym "Przystań u Kostka" w Świbnie. Zawody wędkarskie rozegrane zostały na Kanale Śledziowym, a test sprawnościowy, konkurs wiedzy wędkarsko-ekologicznej w miejscu zakwaterowania ekip. Zawody rzutowe rozegrano na boisku piłkarskim w miejscowości Wiślinka.  Trzeci raz w historii naszego Okręgu impreza trwała dwa dni.
Formuła dwudniowej rywalizacji sprawdza się i została wysoko oceniona przez młodzież i opiekunów drużyn, którzy brali udział w Olimpiadzie. Po całorocznej pracy z młodzieżą w kołach był to sprawdzian umiejętności praktycznych i wiedzy wędkarskiej. Drużyny  młodzieżowe kół, które już wcześniej brały udział w tego rodzaju imprezach potwierdziły swoje olbrzymie zaangażowanie i umiejętności. Ale również młodzież, która brała udział po raz pierwszy radziła sobie doskonale. Należy podkreślić fakt, że rośnie ilość uczestników zawodów. A zacięta rywalizacja w poszczególnych konkurencjach trwała do samego końca Olimpiady.
 
Słowa podziękowania należą się działaczom kół, nauczycielom szkół i rodzicom dzieci którzy swoją pracą przyczynili się do sprawnego przebiegu olimpiady. To dzięki ich zaangażowaniu kształtowane jest oblicze współczesnego wędkarstwa, a podejmowane inicjatywy sprzyjają zjednaniu opinii społecznej.

Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia. Na zakończenie Olimpiady zwycięzcy swoich kategorii wiekowych zostali uhonorowani pucharami i nagrodami. Ale żaden młody uczestnik zawodów nie wyjechał bez nagrody rzeczowej.

Do zobaczenia za rok!....już teraz za Wami tęsknimy :)

 

 Zdjęcia w galerii foto...odwiedzajcie ten link, bo zdjęć będzie stale przybywać...

Napisali o naszej Olimpiadzie na stronie internetowej Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie...to miłe dla organizatora:) [KLIK]

 
wstecz   dalej »